Почетна Вести Регион Грчкиот Архиепископ излезе од болница
Грчкиот Архиепископ излезе од болница

Грчкиот Архиепископ излезе од болница

195
0

Атинскиот Архиепископ Јероним го победи коронавирусот и пред два дена ја напупшти болницата во Атина, соопштија грчките медиуми.

Според лекарските извештаи неговата здравствена состојба се води како стабилна, но лекувањето ќе продолжи во домашни услови.

Јероним кој има 82 години помина 12 дена на лекување во болница, откако беше примен со лесни симптоми на вирусот.

-Во овој момент палам свеќа во параклисот Свети Павле во Атинската архиепископија за сите Грци и за сите наши ближни кои поминуваат со својата лична борба со овој опасен и непредвилив непријател. Единствен непријател кој ќе го победиме со помош на Бог и науката, изјави Архиепископот Јероним откако излезе од болница.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *