Почетна На иста страна Божиќна честитка од градоначалникот Дехари до православните христијани во Кичево
Божиќна честитка од градоначалникот Дехари до православните христијани во Кичево

Божиќна честитка од градоначалникот Дехари до православните христијани во Кичево

72
0

Градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари испрати честитка до православните христијани од општина Кичево за големиот празник Божиќ.

-Со желба за мир, спокој, радост и разбирање во име на граѓаните на општина Кичево и лично во мое име, дозволете да Ви ги честитам христијанските празници Бадник и Божик. Овие празнични денови  нè  учат да ги сакаме своите најблиски, семејствата, пријателите и градот во кој живееме.  Да се почитуваме и да работиме заедно за доброто на сите нас, напиша Дехари во честитката.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *