Почетна Вести Европа ВО ЖИВО пожарот во Катедралата Нотер Дам во Париз

ВО ЖИВО пожарот во Катедралата Нотер Дам во Париз

213
0

Најголем дел од светските медиуми во живо го пренесуваат пожарот кој ја зафати Богородичната црква во Париз, и кој ја урна главната купола.

Следен во живо за последните детали

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *