Почетна Вести Христијанство Владиците Тимотеј и Иларион на сослужување во Пловдив
Владиците Тимотеј и Иларион на сослужување во Пловдив

Владиците Тимотеј и Иларион на сослужување во Пловдив

1.11K
2

Дебарско-кичевскиот митрополит г. Тимотеј и Брегалничкото митрополит г. Иларион се на сослужување со Плвдискиот митрополит г. Николај во Пловдив.

Со нив сослужуваат и останати владици на Бугарската православна црква.

Владиката Тимотеј го спомна Архиепископот г.г. Стефан со неговата титула.

Погоеднете ја службата ОВДЕ

 

Коментар(2)

  1. После литургијата, веројатно, пиеле вотка и играле казачок.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *