Почетна Вести Регион Викарот на српскиот патријарх заразен од корона, Иринеј негативен
Викарот на српскиот патријарх заразен од корона, Иринеј негативен

Викарот на српскиот патријарх заразен од корона, Иринеј негативен

261
0

Владиката на СПЦ, викарот на патријархот Иринеј, е заразен од коронавирус, објави Танјуг.

Според изнормациите на агенцијата, патријархот бил тестиран на ковид-19 и неговиот наод е негативен.

Владиката е хоспитализиран во болицата во Земун, а вчера во Храмот Свети Сава биле тестирани над дваесет луѓе кои се вработени таму.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *