Почетна Вести Српскиот владика Амфилохије хит на социјалните мрежи
Српскиот владика Амфилохије хит на социјалните мрежи

Српскиот владика Амфилохије хит на социјалните мрежи

1.38K
0

Митрополитот Црногорско-приморски, Амфилохије вчера бил вистинска атракција за Водици во Подгорица.

Откако ги осветил водите кај утоката на реката „Рибница“ со „Морава“, решил и тој да влезе во вода. Но наместо како и останате верници, тој со кану во лежечка положба одлучил да им биде поддржка на околу 50 млади, меѓу кои и девојки, во потрагата по светиот крст.

Фотографијата стана хит на социјалните мрежи.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *