Почетна Вести Регион Српски владика: Распетието на Вучиќ е наше воскресение
Српски владика: Распетието на Вучиќ е наше воскресение

Српски владика: Распетието на Вучиќ е наше воскресение

406
0

Бихачко-петровачкиот епископ Сергеј, ги спореди нападите кон српскиот претстедател Александар Вучиќ како негово распетие, величајќи го неговиот политички ангажман како најзначајно дело за Србите. Во авторски текст, објавен на интернет страницата на епархијата, владиката на СПЦ, пишува:

-Додека го распнуваат Александар Вучиќ, знам дека е тргнато на добро, дека ни оди на доро, дека сме тамо каде што сме. Кога ќе замолчат, значи дека не е како што треба, дека исчезнуваме и дека нема да не биде. Вучиќевото распетие е наше воскресение.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *