Почетна Интервју Спасеновски: БПЦ го интернационализира прашањето за МПЦ-ОА

Спасеновски: БПЦ го интернационализира прашањето за МПЦ-ОА

567
0

Што поскоро МПЦ-ОА треба да добие автокефалност од Вселенската Патријаршија, изјавил во интервју за „БГНЕС“, професорот од Правниот факултет во Скопје, Александар Спасеновски.

Тој вели дека голема улога во тоа што прашањето за МПЦ-ОА добило меѓународна јавност имала Бугарската Православна Црква

Во продолжение погледнете го интервјуто:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *