Почетна Репортажа Видео Сител и црквата Свети Спас во хумана акција – 10 семејства добија помош од наградата од квизот „Се или нешто“

Сител и црквата Свети Спас во хумана акција – 10 семејства добија помош од наградата од квизот „Се или нешто“

278
0

Десет семејства од социјално загрозена категорија, дел од програмата на хуманитарната организација Свети Спас, од црквата во Драчево, добија апарати за домаќинство, преку хуманитарната акција на Тв Сител и квизот „Се или нешто“.

Средствата во висина од 90.000 денари ги освоија новинарите Александар Спасовски и Марјан Николовски, кои учествуваа во божикното издание на квизот.

Каде ќе заврши донацијата определи, отец Оливер Петровски.

Погледнете го видеото.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *