Почетна Вести Европа Папата удри по раката жена која го влечеше: „Го изгубив трпението“
Папата удри по раката жена која го влечеше: „Го изгубив трпението“

Папата удри по раката жена која го влечеше: „Го изгубив трпението“

261
0

Папата Франциск се извини бидејќи за време на вчерашната свеченост на плоштадот Свети Петар во Ватикан удри жена која го зграби за раката и го повлече кон себе.

Папата призна дека го изгубил трпението со жената.

-Сите сме го изгубиле трпението, па и јас. Се извинувам што дадов лош пример, рече Папата, пренесе „АП“.

На видеото се гледа како жена која стои зад барикадите го фаќа Папата за раката и грубо го поблекува кон себе.

Папата остро реагира, нешто зборува, а потоа удира по раката на жената за да го пушти.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *