Почетна Вести Христијанство Ограбена црквата „Рождество на Пресвета Богородица” во Скопје
Ограбена црквата „Рождество на Пресвета Богородица” во Скопје

Ограбена црквата „Рождество на Пресвета Богородица” во Скопје

290
0

Непознати сторители ноќеска ја ограбиле црквата „Рождество на Пресвета Богородица” во Скопје.

Во моментот полициски службеници вршат увид. Засега нема инфорамација што е украдено.

Министерството за внатрешни работи најави дека по извршениот увид ќе бидат соопштени повеќе детали за грабежот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *