Почетна Репортажа Видео На прошетка низ просториите на синодот на Македонската Православна Црква
На прошетка низ просториите на синодот на Македонската Православна Црква

На прошетка низ просториите на синодот на Македонската Православна Црква

406
0

Во утринската емисија на Тв Сител, Ја сакам Македонија беа претставни дел од просториите на Синодот на МПЦ-ОА во зградата на Архиепископоијата.

Низ коментар на отец Бобан Митевски, јавноста имаше можност да види дел од она када заседаваат владиците на МПЦ-ОА.

Погледнете.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *