Почетна Вести Европа Митрополитот Јов од Московската патријаршија почина од Ковид 19
Митрополитот Јов од Московската патријаршија почина од Ковид 19

Митрополитот Јов од Московската патријаршија почина од Ковид 19

219
0

Пред два дена на 1 декември 2020 година починал пензионираниот митрополит на Московската патријаршија Јов, потврди Руската црква.

Тој бил заразен со коронавирус, по што од компликации починал.

Митрополитот Јов имаше 83 години.

/доксологијаинфонјуз

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *