Почетна Вести Христијанство „Исчезна“ крстот во базен во Пробиштип – по 40 минути потрага попот фрли втор
„Исчезна“ крстот во базен во Пробиштип – по 40 минути потрага попот фрли втор

„Исчезна“ крстот во базен во Пробиштип – по 40 минути потрага попот фрли втор

419
0

Четириесетина минути траеше потрагата по крстот во Аква паркот во Пробиштип, на церемонијата за спуштање на крстот во светата вода по повод Водици.

По крстот скокнаа неколку лица, но никој не можеше да го најде, па свештените лица по 40 минути потрага одлучија да спуштат втор крст во водите.

При вториот обид за фаќање на крстот скокнале само двајца пријавени, а го фатил Драган од Пробиштип.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *