Почетна Вести Архиепископот се сретна со принцезата на Тоскана
TOSKANA 4
TOSKANA 3
TOSKANA 2
TOSKANA 1

Архиепископот се сретна со принцезата на Тоскана

373
0

Надвојводката на Австрија и принцеза од Тоскана, Херта Маргарет фон Хабсбург Лотринген, минатата недела имала средба со Архиепископот г.г Стефан, соопшти прес службата на Скопската епархија.

Веста со фотографии е објавена на интернет сајтот на Епархијата, а покрај Нејзиното царско и кралско височество, на средбата присуствувал и нејзиниот сопруг Шандор.

Средбата била во кабинетот на Архиепископот, а на нејзе присуствувале и други гости.

Нема детали за што е разговарано и по кој повод била средбата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *