Почетна Галерија ГАЛЕРИЈА: Величествениот дух на Свети Георгиј Победоносец ја обиколи Струга
b-48
b-47
b-43
b-39
b-38
b-34
b-31
b-29
b-27
b-26
b-25
b-23
b-21
b-19
b-16
b-15
b-14
b-12
b-11
b-8
b-6
b-4
b-2

ГАЛЕРИЈА: Величествениот дух на Свети Георгиј Победоносец ја обиколи Струга

278
0

Струга и оваа година беше центар на најголемата литија за чествувањето на Свети Ѓорги Победоносец.

Новина годинава беше тоа што, покрај иконата на Свети Георгиј, литијата ја красеше и Пречистанската иконата на Богородица

Литијата ја предводеа Митрополит Тимотеј, придружуван од Митрополитот Европски, Пимен и Митрополитот Тетовско-гостиварски Јосиф и Архимандритот Партениј.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *