Почетна Вести Запалена црква во Атина
Запалена црква во Атина

Запалена црква во Атина

325
0

Утрото на 23 март, околу 4 часот била запалена црквата„Сите Светии“ во Атина. Благодарение на брзата интервенција на против пожарните единици пожарот бил локализиран и била избегната поголема катастрофа.

atina 2Грчките власти трагаат по сторителите. Иако засега потпалувачите се непознати, грчките медиуми пренесуваат изјави на наводни очевидци, кои тврдат дека пироманите зборувале арапски.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *