Почетна Вера Свети Трифун одбележан во Куманово
k1
k3
k4
k5
k6
k7

Свети Трифун одбележан во Куманово

121
0

Митрополитот Кумановско-осоговски Јосиф, за денот на светиот маченик Трифун, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на „света Троица“ во Куманово.

ГАЛЕРИЈА:

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *