Почетна Вера Свештеникот во Сушица паднал од базенот

Свештеникот во Сушица паднал од базенот

638
1

Свештеникот на МПЦ, кој во Селото Сушица вршел осветување на водите во базен во моментот кога го фрлил светиот крст, паднал од работ на базенот.

Иако на снимката која се појави на социјалните мрежи се гледеа дека падото е од поголема височина, сепак за среќа свештеникот не е повреден.

Погледнете го видеото, кое се појави на социјалните мрежи, но за кое нема потврда за автентичноста и за времето кога е снимено.

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *