Почетна Вести СНИМКА ОД ДРОН – Што остана од Алепо…

СНИМКА ОД ДРОН – Што остана од Алепо…

296
0

Еден од градовите во светот со најдолг континуитет на живот, најверојатно заминува во историјата. Видеата кои доаѓаат од Алепо, град во Северна Сирија го шокираа светот. Во 2004 година во Алепо живееја 2.132.100 жители, а денес тоа е град на духови.

alepo-2

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *