Почетна Коментар ПИМЕН: Наречете ме хомофоб, ама ја претеравте!
ПИМЕН: Наречете ме хомофоб, ама ја претеравте!

ПИМЕН: Наречете ме хомофоб, ама ја претеравте!

787
2

Владиката Пимен, остро реагираше на настанот на кој ЛГБТ заедницата синоќа се исмеваше со верските чувства на Христијаните. Еве го неговиот Фејсбук коментар:

Ќе кажам дека ја претерале, дека ни ги повредуваат чувствата христијански и веројатно ќе бидам искритикуван од истите дека сум конзервативен хомофоб.
И ќе сум се додека во име на вашите слободи на сексуална определба мислите дека мнозинството треба се да трпи, да ви простува и дозволува.
Гордејте се бре луѓе по парадите ако сакате. Верувајте си дека има на што да сте горди, ама малку и остет имајте.
Верувам дека осудување на овој чин ќе има и во самата ЛГБТ заедница, бидејќи познавам многумина од нив и никој од нив не спомнал дека мора да го исмева христијанството за да биде респектиран член на истата заедница.

За илустрација еве до кај им оди слободата.

Коментар(2)

 1. “Tie” primenile dobro poznat marketinshki trick;
  Imeno, paradite na gordosta veke ne se ni tolku chidini nitu pak interesni; I “tie” se svesni za toa! Sekoj chudo za tri dena;
  pa taka imajki go predvid ova, so cel da privlechat vnimanie na javnosta , predizvikuvaat silen skandal;
  “Nivnata” cel e jasna: privlekuvanje vnimanie!
  I za zhal ja postignaa!
  Najdobro ke bese vo javnosta voopsto da ne se komentirashe nishto, da bea staveni na ignore.
  Imeno narodot veke ne reagira na,posadil drvo, pomognal na bolni, i slichno;
  No ako se sluci nekoja shokantna rabota togash go imate vnimanieto na javnosta!
  Bez ovoj namerno preddizvikan skandal paradata ke im pominese nezabelezhitelno;
  +
  Najilustrativen primer za toa e izvesna balkanska zvezda koja de se razveduva,de e zaedno so soprugot, de ovakva afera, de onakva afera….

  Na site koi nemaat vrednosti, najsilen adut da bidat zabelezhani im e predizvikuvanjeto SKANDALI!

Напиши одговор на мац Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *