Почетна Вера Митрополитот Иларион служеше во Штип

Митрополитот Иларион служеше во Штип

195
0

Митрополитот Брегалнички Иларион на денот кога Црквата го одбележува празникот „Сретение Господово“во сослужение на свештеници од штипското архиерејско намесништво, отслужи света архиерејска литургија.

Литургијата била служена во Соборниот храм „Св. Николај“ во Штип.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *