Почетна Вера Иванов утре на водици во Кичево
Иванов утре на водици во Кичево

Иванов утре на водици во Кичево

72
0

Претседателот, Ѓорге Иванов утрешната прослава на Водици ќе ја проследи во Кичево.

Таму ќе присуствува на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление.

Претходно, пред положувањето на светиот крст во осветените води, Иванов со почеток од 10 часот, ќе присуствува на богослужбата во Соборниот храм „Св. Петар и Павле“.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *