Почетна Вести Христијанство Филипче на средба со владиката Тимотеј
Филипче на средба со владиката Тимотеј

Филипче на средба со владиката Тимотеј

373
2

Потпретседателот на  СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче вчера за време на посетата на Охрид, имал средба со Митрополитот дебарско-кичевски г. Тимотеј.

Нема детали за што разговарале двајцата, но информациите на религија.мк, велат дека една од темите била пандемијата и улогата на црквата.

МПЦ-ОА застана во поддршка на почитување на мерките за заштита и превенција од ширење на вирусот, а воедно потенцираше дека вакцинацијата не е е теолошко, туку медицинско прашање.

Коментар(2)

  1. Minister za zdravje ama nasol so koj da razgovara za taka vazni prasanja. Bruka I sramota.

  2. Ministre,odi za vakcini kaj Vucic, Timotej moze samo molitva da ti ocita Bog da ti mogne da gi dobies, toj ne moze da ti gi dade.

Напиши одговор на DJORDJI Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *