Почетна Вести Жена оживеала на Велигден?
Жена оживеала на Велигден?

Жена оживеала на Велигден?

296
0

Една жена од Франција оживеа за Велигден. Светските медиуми денеска пренесуваат дека Французинка на 49. годишна возраст, ден по Велигден била прогласена за мртва на Клиника, а нејзиното тело го прекриле со бел чаршав.

Имено, двајца полицајци се заслужни што таа не била жива закопана, бидејќи откако таа била однесена на обдукција, полицијата дошла да направи увид. Тогаш еден од полицајците го кренал белиот чаршав и видел дека стомакот на жената се помрднува. Во шок го викнал колегата, па сфатив дека жената е всушност жива и итно ја однеле назад во болница.

– Ова е чуда, право чудо, жената воскресна, напишал полицаецот на Твитер.

/пресс24.мк

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *