Почетна Вести Затвореници побегнаа при средба со Папата
Затвореници побегнаа при средба со Папата

Затвореници побегнаа при средба со Папата

75
0

Затвореници кои биле поканети да ручаат со папата Франциск за време на неговата скорешна посета на Болоња, ја искористиле можноста и побегнале.

Двајцата мажи кои биле во рехабилитациска установа за нарко-зависници биле меѓу 20-те осуденици кои требало да се сретнат со папата предминатиот викенд. Но, исчезнале непосредно пред тоа и оттогаш не се видени.

Папата меѓу другото, говореше и за милосрдието. Тој редовно кани затвореници на своите патувања вон Ватикан.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *