Почетна Вести Христијанство Заев на Божик во манастирот Водоча
Заев на Божик во манастирот Водоча

Заев на Божик во манастирот Водоча

266
0

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска присуствуваше на божикната литургија во манастирот Свети Леонтиј во Водоча кај Струмица.

„Овој празник потсетува да се подготвиме, да направиме место во нашите срца, да го исполниме со радост и љубов, зашто радоста е темел на духовниот живот. Христос се роди“, напиша Заев на својот профил на Фејсбук.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *