Почетна Вести Заев го запали огнот во Гевгелија
6
5
4
3
2
1

Заев го запали огнот во Гевгелија

409
1

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва го запалил бадникарскиот оган во Гевгелија, каде присуствувал на вечерашниот настан.

Заев на свој фејсбук профил сподели фотографии и напиша дека е дел од оваа долга традиција.

-Денеска им се придружив на граѓаните од Гевгелија. Заедно да ја поминеме вечерта, надвор, покрај коледарските огнови, што е многу стара традиција во овој крај. Продолжуваме заедно! Нека е за многу години!, напиша Заев на фејсбук.

Коментар(1)

  1. Е тука се оствари во целост народната: сите опаку, Заев терсене. Штотуку се посведочи во нашата Света Црква силно свеста дека треба да се застане со таа неблагородна и далеку од достојна за Роденденот на Богомладенецот традиција, докажаниот антипротивен тргна да ја брани и крунисува со сите сили. Но Господ не дреме и не го губи паметот, ниту ги менува заповедите. Христос се роди! Навистина!

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *