Почетна Репортажа Фото Вселенскиот патријарх во Украина
vartolomej ukraina 10
vartolomej ukraina 9
vartolomej ukraina 8
vartolomej ukraina 7
vartolomej ukraina 6
vartolomej ukraina 5
vartolomej ukraina 4
vartolomej ukraina 3
vartolomej ukraina 2
vartolomej ukraina 1

Вселенскиот патријарх во Украина

226
0

Вселенскиот патријарх вартоломеј од 21 август 2021 е во официјална посета на Украина, каде беше пречекан од поглаварот на Православната црква на Украина, г.г Епифаниј.

Украинските власти соопштија дека посетата на Вартоломеј се смета за исклучително важна за Украинците, а милиони вреници од канонската ПЦУ со голема радост го пречекале Вселенскиот патријарх.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *