Почетна Репортажа Воскресение Христово во Тетово
veligden tetovi 1
veligden tetovi 2
veligden tetovi 3
veligden tetovi 4
veligden tetovi 5

Воскресение Христово во Тетово

56
0

Во предвечерието на најголемиот Христијански празник – Воскресение Христово, Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово, по трикратниот опход околу храмот, служeше Света Златоустова литургија.

Погледнете ја галеријата:

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *