Почетна Вести ВО ЖИВО: Ватикан ја прогласува Мајка Тереза за Светица

ВО ЖИВО: Ватикан ја прогласува Мајка Тереза за Светица

344
0

Гледајте го преносот од историскиот настан во Ватикан, кога Папата Франциски ќе ја прогласи Мајка Тереза Светица

vatМакедонија има посебно место на денешниот настан на плоштадот Свети Петар во Ватикан.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *