Почетна Вера МПЦ-ОА Во живо: Пристигањето на Благодатниот оган во Бигорски

Во живо: Пристигањето на Благодатниот оган во Бигорски

555
0

Доаѓањето на Благодатниот Оган во Бигорскиот манастир секогаш бил спектаклуларен настан, така ќе биде и вечерва, за што монасите организираат величествен пречек.

Од настанот има и директен пренос.

Погледнете го:

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *