Почетна Вести Регион ВО ЖИВО: Папата слета во Бугарија

ВО ЖИВО: Папата слета во Бугарија

740
0

Поглаварот на Католичката Црква, Папата Франциск слета во Софија и ја почна дводневната посета на Бугарија.

Од Софија на 7 мај Франциск доаѓа во историска посета на Македонија.

Гледатјет ја во живо посетата на Папата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *