Почетна Вести Во Естонија убиен православен свештеник
Во Естонија убиен православен свештеник

Во Естонија убиен православен свештеник

375
0

Во Нарва, Естонија, утрово е пронајден убиен православен свештеник со голем број убоди по телото, соопштуваат руските медиуми.

svestenik estonija 2Веста за убиството ја потврдиле од естонската полицијата, но според истрадата осомничен за убиството бил синот на свештеникот.

Телото на свештеникот е пронајдено околу 5 часот утринава, а на него биле откриени бројни прободни рани. Според непотврдени информации, свештеникот бил полеан и со киселина.

Истрагата ја одвела полицијата до на двасетгодишниот син на свештеникот, кој е осомничен за убиството на 49-годишниот отец. Според полицијата тој му нанел повеќе убодни рани со остар предмет. Осомничениот е уапсен за убиство со умисла.

Според информациите отец Михаил бил ревносен свештеник на Православната Црква.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *