Почетна Анализа ВО ЦЕНТАР: Путин – новиот православен император

ВО ЦЕНТАР: Путин – новиот православен император

1.17K
0

Дали Владимир Путин преку руската православна црква ја спроведува идејата за возобновување на Византија во една новa Руска империја.

putin sveta gora 1Која е улогата на Руската православна црква во тој проект. Дали жртва е православието?

Ова се дилемите од последната тема во емисијата на новинарот Васко Ефтов, Во Центар.

Погледнете, интересни ставови:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *