Почетна Вести Во Богданци и во Валандово интензивно се градат два нови храма на МПЦ
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Во Богданци и во Валандово интензивно се градат два нови храма на МПЦ

544
0

Повардарскиот Митрополит г. Агатангел ги посетил двата нови храмови што се градат го гевгелиско.

Надлежниот Архиереј извршил увид во градежните активности во гевгелиското архиерејско намесништво каде што со интензивно темпо продолжува изградбата на две нови духовни светилишта.

Станува збор за  изградбата на црквата во Валандово посветена на Рождеството на Пресвета Богородица, во самиот центар на градот и изградбата на црквата „Св. Атанасиј“ во центарот на Богданци.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *