Почетна Вести Регион Влошена здравствената состојба на српскиот патријарх
Влошена здравствената состојба на српскиот патријарх

Влошена здравствената состојба на српскиот патријарх

414
0

Српскиот патријарх Иринеј, кој беше позитивен на Ковид 19 има влошување на здравствената состоја и е  хоспитализиран во воената болница Карабурма. Веста ја потврди Патѕријаршијата во Белград

Иринеј, кој ена болничко лекување веќе неколку дена, пројавил симптоми на срцеви проблеми, но по терапијата која ја добил здравствената слика ми е ставбилизирани.

Во заедничкото соопштение стои дека Конзилиумот на лекари составен од специјалисти ја следи неговата здравствена состојба.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *