Почетна Вести Христијанство Влатко Ѓорчев од Бигорски го честиташе Божик

Влатко Ѓорчев од Бигорски го честиташе Божик

297
0

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и се почесто спомнуван како кандидат на партијата за претседателските избори Влатко Ѓорчев овој Божиќ го дочекака во Бигорскиот манастир, каде имал средба со игуменот Архимандритот Партениј.

Во Бигорскиот манастир Св. Јован Крстител заедно со Отец Партениј, Отец Доситеј, браќата, сестрите и верниот народ. Поучно слово за Христос, љубовта, послушанието и смирението. Христос се роди, навистина се роди, напиша Ѓорчев на својот Фејсбук профил.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *