Почетна Вести Христијанство Владиката Пимен се „лизна“ на Фејсбук
Владиката Пимен се „лизна“ на Фејсбук

Владиката Пимен се „лизна“ на Фејсбук

2.32K
0

Европскиот Митрополит г. Пимен, кој важи за еден од најактивните владици на МПЦ-ОА на социјалните медиуми, каде честопати предизвикува големо внимание со неговите пораки, овој пат се „лизна“.

Споделувајќи коментар со фотографија на која се наоѓа печено прасе, Владиката Пимен наиде на жестоки критики од јавноста, особено што во својот коментар тој невкусно прави шега на сметка на животните.

– Е па анима ние се најадовме. Туку со кучињава шо правиме? Кинези да викаме?!?, напиша Отец Пимен на фејсбук. По овој статус, следуваа лавина негативни коментари по социјналните медиуми.

Во дилемата дали бил погрешно разбран, останува отворено прашањето, што сакаше Отец Пимен да каже?

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *