Почетна Вести Владиката Пимен на разговор со СЈО
Владиката Пимен на разговор со СЈО

Владиката Пимен на разговор со СЈО

1.10K
1

Европскиот митрополит Пимен вечерва е забележан на разговор со Спаецијалното јавно обвинителство. Отец Пимен на својата фејсбук страница сподели фотографија од средба со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

pimen sjoСредбата е во еден скопски ресоран. Покрај Владиката Пимен на вечерата присутна е и пејачката Биба Додева…

-СПЕЦИЈАЛНО за вас прекрасни луѓе, напиша Отец Пимен на фејсбук, како коментар на сликата.

pimen sjo 2

За што разговарале, нема детали.

Коментар(1)

  1. Еех, отец, отец… Едни се борат за ореол, други за лајкови, а трети не се ни борат. Можеби има полза и од тоа да види човек како се става сол на жива рана. Интересно е, нели? Во Православието има обичај за Неделата на простувањето како централна икона за целивање во храмот да се постави иконата на изгонувањето на прародителите Адам и Ева од Рајот. Зошто ли? Или Вие не се занимавате со тоа, повеќе милувате да ги изобразувате тие икони во живо… Не-не, не ми е тешко да се согласам со Вас дека не е се’ толку црно-бело. Но гледајќи ги сите бои на виножитото не можам да видам дека дури и сите тие заедно можат макар и за миг да му ја одземат белината на белото или црнилото на црното. Што да правиме! Секој е досетлив и креативен на свој начин. Имајте добар пост!

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *