Почетна Вести Христијанство Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром од страна на финансискта полиција
Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром од страна на финансискта полиција

Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром од страна на финансискта полиција

191
0

Владиката преспанско-пелагонсиски и администратор Австралиско-новозеландски г. Петар денеска е задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција, дознава неофицијално „Фокус“ од добро упатени извори.

Од финансиската полиција за „Фокус“ изјавиле дека во моментов не можат да дадат информации за случајот.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *