Почетна Вести Христијанство Владиката Петар за Канал 5: На нероден петко капа нема да му кројам
Владиката Петар за Канал 5: На нероден петко капа нема да му кројам

Владиката Петар за Канал 5: На нероден петко капа нема да му кројам

722
0

Владиката Петар за прват се огласи во јавноста во врска со отворањето на неговата регионална телевизија, но детали повторно не откри.

Тој за Канал 5, сликовито објасни дека ќе почека прво да се отвори телевизијата, па ќе излезе со информации за медиумот предвиден да емитува забавно-општ карактер.

„Додека не ја отвориме, нема зошто да даваме информации. На нероден Петко не можеме да кроиме капа. Штом ја отвориме, тогаш ќе имаме и ние точни сознанија што и како ќе биде“,изјава, владика Петар.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *