Почетна Вести Владиката Наум и поглаварот Реџепи на ифтар кај Џафери
talat 1
talat 2
talat 3
talat
talat 4
talat 5
talat 6

Владиката Наум и поглаварот Реџепи на ифтар кај Џафери

1.12K
0

Владиката Наум и поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи биле меѓу гостите на ифтар вечерата, што Претседателот на собранието Талат Џафери, ја организирал во Парламентот.

На вечерата биле и  пратениците кои се од верската исламска заедника, а гости биле и координаторите на пратеничките групи, претставници на парламентарните партии.

Присуството на Владиката Наум на ифтар вечера со рејсот на ИВЗ, е чекор кон градењето добри меѓуверски релации и е за поздравување.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *