Почетна Вести Христијанство Владиката Јосиф на средба со Спасовски во МВР
Владиката Јосиф на средба со Спасовски во МВР

Владиката Јосиф на средба со Спасовски во МВР

575
0

Тетовско-гостиварскиот митрополит г. Јосиф во понеделникот на 16 Октомври имал средба со Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Средбата била во кабинетот на министерот во МВР и како што соопштуваат од Тетовско-гостиварската епархија на покана на Спасовски.

Детали за средбата и за тоа за што е разговарано нема.

Министерот за внатрешни, кој воедно е и потпретседател на Владата изминатиов период имаше серија средби со претставници на верските заедници.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *