Почетна Вести Христијанство Владиката Јосиф на средба со градоначалничката на Тетово Арифи
Владиката Јосиф на средба со градоначалничката на Тетово Арифи

Владиката Јосиф на средба со градоначалничката на Тетово Арифи

185
0

Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, имал средба со градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи.

Веста за средбата ја објави информативната служба на епархијата, но нема детали за што разговарале Владиката Јосив и Теута Арифи.

Единствената информација е дека градоначалничката му ги честитала Божиќните празници како и празниците кои престојат.

Од амбиентот на фотографиите може да се заклучи дека средбата била во седиштето на Тетовско-гостиварската епархија, односно градоначалничката Арифи била гостин на владиката.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *