Почетна Вести Регион Владиката Григориј: Погледнете во своето срце и видете каде оди светот
Владиката Григориј: Погледнете во своето срце и видете каде оди светот

Владиката Григориј: Погледнете во своето срце и видете каде оди светот

1.60K
0

Интересно видео обраќање за пандемијата од коронавирусот на епископт на СПЦ за Западна Европа, Григориј.

Тој испраќа порака за верниците и толкување на целата ситуација. Смета дека верниците треба да погледнат во своето срце и да видат во кој правец оди светот.

Погледнете го неговотот мислење…

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *