Почетна Вера ВИДЕО: Сеноќно бдеење во Струмица

ВИДЕО: Сеноќно бдеење во Струмица

268
0

liturgija strumica 2Митрополитот европски Пимен за втората недела од Великиот пост, на денбот свети Григориј Палама, заштитник на Струмичката епархија во сослужение со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф и Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во црквата на свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив во Струмица.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *