Почетна Вести Европа ВИДЕО: Пожарот ја урна една од кулите на црквата во Париз

ВИДЕО: Пожарот ја урна една од кулите на црквата во Париз

144
0

Социјалните мрежи се преплавени со видеа од пожарот во центарот на Париз. На едно од видеата се гледа како паѓа една од кулите од Богородичната црква.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *