Почетна Вести (ВИДЕО) Крвава пресметка во црква во САД – Едно лице загина
(ВИДЕО) Крвава пресметка во црква во САД – Едно лице загина

(ВИДЕО) Крвава пресметка во црква во САД – Едно лице загина

146
0

Најмалку осум лица се повредени при пукање денеска во црква во Тенеси. Според последните податоци, едно од лицата починало.

Пукањето се случило во 11.15 часот.

Како што пишуваат одредени медиуми, напаѓачот е уапсен, а мотивите за пукањето не се познати.

/factor.mk

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *