Почетна Вести Европа ВИДЕО: Епископски благослов кој стана хит на социјалните мрежи

ВИДЕО: Епископски благослов кој стана хит на социјалните мрежи

267
0

Неверојатен начин на попрскување со света вода се случил во една од епархиите на Украинската православна Црква, која е под јуриздикција на Руската Патријаршија.

Погледнете како Архиепископот на Мукачево-Ужгородската епархија, Феодор ги благословува верниците.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *